Change Location × Istanbul, Turkey

  Recent Locations

   Stevie Wonder in Istanbul


   • Stevie Wonder Photo #1
   1 of 1
   September 14, 2012

   Friday   9:00 PM

   Silahtarağa Mah. Kazım Karabekir Cad. No: 2/8 Haliç, Eyüp
   Istanbul, Istanbul

   Performers:
   EVENT DETAILS
   Stevie Wonder

   İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın, 40. yaşında İstanbul’da ağırlayacağı isimlere bir dev daha ekleniyor!

   Müzikseverlerin yıllardır dört gözle beklediği, popüler müziğin büyük ismi Stevie Wonder, caza desteğinin 15. yılını kutlayan Garanti Bankası’nın “Garanti Caz Yeşili” etkinlikleri kapsamında, İstanbul’daki ilk konserini verecek.

   Adını müzik tarihine parlak harflerle yazdıran dünyaca ünlü Amerikalı besteci, şarkıcı, virtüöz ve yapımcı Stevie Wonder, kariyerine bir “harika çocuk” olarak başladı. 1963 yılında, 13 yaşındayken yayımladığı Recorded Live: The 12 Year Old Genius albümündeki "Fingertips, Part 2” şarkısıyla, listelerde bir numaraya yerleşen en genç sanatçı oldu. 1976'da yayımlanan Songs in the Key of Life albümü Billboard listelerine bir numaradan girdi ve 14 hafta boyunca yerini korudu. 1980 tarihli Hotter than July albümünde yer alan "Happy Birthday" adlı şarkısı Martin Luther King'in doğum gününün ulusal tatil ilan edilmesinde önemli bir rol oynadı.

   Kariyeri boyunca Music of My Mind, Talking Book, Fulfillingness' First Finale ve Innervisions gibi klasikleşmiş albümlere imza atan Wonder, "For Once in My Life", "You Are the Sunshine of My Life", "Superstition", “Sir Duke”, "Happy Birthday", “I just Called To Say I Love You”, “Isn’t She Lovely?” gibi onlarca unutulmaz şarkının da yaratıcısı.
   1996 Yaz Olimpiyatları Kapanış Seremonisi, Super Bowl XXXII, ABD Başkanı Barack Obama için düzenlenen göreve başlama töreni gibi büyük etkinliklerde devamlı olarak performans sergileyen Stevie Wonder, 2007'de -on yıllık bir aradan sonra- Amerika turnesine çıktı. 2010'da yayımladığı Love Harmony & Eternity adlı özel albümüyle Japonya'nın uluslararası listelerine bir numaradan girdi, Seul'daki Olympic Park Arena'da verdiği konserin biletlerinin yarım saat gibi kısa bir sürede tükenmesiyle kırılması güç bir rekora imza attı.

   Piyano ve klavyenin yanı sıra armonika, davul ve perküsyon gibi enstrümanları da çalabilen Wonder, synthesizer'ların popüler müzikte ön plana çıkmasında da önemli bir rol oynadı. The Woman in Red filminde kullanılan "I Just Called To Say I Love You" şarkısıyla kazandığ ı Golden Globe ve Oscar ödüllerinin yanı sıra kariyeri boyunca ürettikleriyle "Yaşam Boyu Başarı Ödülü" de dahil olmak üzere 25 Grammy'nin sahibi olan Stevie Wonder, cazdan popa güncel müziğin birçok farklı alanından sayısız müzisyene ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

   Categories: Concerts & Tour Dates

   Event details may change at any time, always check with the event organizer when planning to attend this event or purchase tickets.
   COMMENTS ABOUT Stevie Wonder