Change Location × Istanbul, Turkey

  Recent Locations

   NASA: A Human Adventure 01 Ekim - 31 Ekim Arası in Istanbul


   • NASA: A Human Adventure 01 Ekim - 31 Ekim Arası Photo #1
   1 of 1
   October 31, 2012

   Wednesday  10:00 PM

   Osmaniye Mah. Çobançeşme Koşuyolu Bulvarı No:3
   Istanbul, Istanbul

   Performers:
   • No Performers Listed
   EVENT DETAILS
   NASA: A Human Adventure 01 Ekim - 31 Ekim Arası

   "NASA: A Human Adventure" sergisine Biletix'ten bilet alanlar "Fast Track" kapısından sergiye sıra beklemeden giriş ayrıcalığı yaşayacaklar.

   "Nasa: A Human Adventure" ile dünden bugüne uzay yolculuğu!


   Uzay çalışmalarına yön veren Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi NASA’nın, insanoğlunun uzayla ilgili önemli adımlarını bir araya getiren sergisi "Nasa: A Human Adventure" Marmara Forum’da.

   2.500 m2 büyüklüğünde Expo Center’a kurulan sergide, insanoğlunun uzaydaki 50 yıllık macerasını gözler önüne seren NASA koleksiyonuna ait uzaya gitmiş ve gelmiş 100’den fazla orjinal parça ve çok büyük objeler yer alıyor. 

   İnsanlığın uzay merakı yüzyıllar öncesine dayanıyor. Uzay boşluğuna yönelik gizemin peşinde koşan insanoğlu, uzay çalışmalarına ve yolculuğuna hız kesmeden devam ediyor. İşte bu yolculuğun hikayesi, ilk kez "Nasa: A Human Adventure" sergisiyle ülkemize geldi. Marmara Forum’un katkılarıyla kurulan 2.500 m2 büyüklüğünde Expo Center’da yer alan sergi, insanoğlunun uzay macerasını başlangıcından bugüne, tarihsel anlatımı yanında teknoloji ve donanımı aktaran 300’den fazla özel parçayla sunuyor. Sergide özel maketlerin yanı sıra 100’den fazla orijinal parça da bulunuyor.

   Her yaşta uzay meraklısının büyük ilgiyle izleyeceği sergi, ziyaretçilerini bir uzay istasyonundaki ateşleme rampasından uzay yolculuğuna çıkarıyor. Soğuk savaş dönemindeki gelişmeler, Neil Armstrong’un aya inişi gibi önemli anlardan kesitler, uzaya yolculukta kullanılan araçlar, aletler ve giyim malzemelerini de sunan sergi günümüze ve geleceğe de ışık tutuyor.

   Bugünlerde Mars yüzeyinin araştırıldığı ve NASA’nın Curiosity gibi araçlarıyla büyük ilerleme kaydettiği uzay yolculuğuna katılmak için “NASA: A Human Adventure” sergisini Marmara Forum’da saat 10:00 - 22:00 arasında ziyaret edebilirsiniz.

   Categories: Other & Miscellaneous

   Event details may change at any time, always check with the event organizer when planning to attend this event or purchase tickets.
   COMMENTS ABOUT NASA: A Human Adventure 01 Ekim - 31 Ekim Arası